کد خبر : 287
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷
- بازدید

فرشم رو چطور با دکورم ست کنم

فرش و نکات دکوراسیونی: فرش از جمله عناصری است که جلوه و زیبایی خاصی به منازل می بخشد.اکثر طراحان فرش به دلیل اهمیت این مسئله انرژی و وقت بیشتری را صرف آن می کنند.و شاید برای ما قابل تصور نباشد  زیبایی که یک فرش به منزل و دکوراسیون می دهد شاید بیش از هر چیز

و نکات دکوراسیونی:

فرش از جمله عناصری است که جلوه و زیبایی خاصی به منازل می بخشد.اکثر طراحان فرش به دلیل اهمیت این مسئله انرژی و وقت بیشتری را صرف آن می کنند.و شاید برای ما قابل تصور نباشد  زیبایی که یک فرش به منزل و دکوراسیون می دهد شاید بیش از هر چیز دیگری است.

تاثیر کفپوش ها

کف اتاق ها یکی دیگر از عناصری هست که در زیبایی منزل تاثیر بسیار زیادی دارد.کف اتاق تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی منزل دارد.قبل از خرید فرش حتما به رنگ کفپوش آن دقت نمایید. اگر رنگ کفپوشتان بی رنگ و یا رنگ خنثی دارد کار راحت تری در پیش دارید.اما اگر کف پوشتان رنگ هایی مانند قهوه ای دارند حتما فرش هایی را انتخاب کنید که با کفپوش ها هماهنگی داشته باشد.

اگر به کنتراست علاقه مند هستید بهتر است از رنگ های متضاد برای دکوراسیون منزل استفاده کنید و اگر تمایل به هماهنگی در دکوراسیون دارید از رنگ های مکمل استفاده کنید. رنگ کف و دیوارها باید با توجه به هم انتخاب شوند مثلا اگر کف خانه تیره است و رنگ اتاق ها نیز تیره باشد اتاق را دلگیر می کند ولی اگر انتخابتان رنگ های تیره است بهتر است مبلمانی با رنگ روشن انتخاب کنید.

ست رنگ

 

اگر می خواهید رنگ های متفاوتی در منزل شما وجود داشته باشد از رنگ هایی که در فرش وجود دارد می توانید استفاده نمایید. دکوراسیون منزل را به همان رنگ ها انتخاب کنید یا اینکه فرش را به هماهنگی سایر اجزای منزل انتخاب کنید. چنانچه از فرش ­های ساده یک رنگ استفاده می­ کنید، بهتر است برای هماهنگ شدن رنگ ­های آن با خانه­ تان رنگ­ های مکملش را به کار ببرید و از تکرار یک رنگ خاص خودداری کنید.اگر در انتخاب رنگ مشکل دارید از کمد لباستان ایده بگیرید زیرا کمد لباس یکی از بهترین مکان هایی است که نشان دهنده شخصیت شماست و این نوع رنگ ها شاید با روحیات شما سازگاری بیشتری داشته باشند.

ممکن است شما از جمله افرادی باشید که تنوع رنگ و لباس در کمد شما خیلی زیاد باشد برای این کار از قانون طلایی سه گانه استفاده کنید.می توانید از نسبت ۱۰-۳۰-۶۰ استفاده کنید.به این معنا که ۶۰درصد منزلتان را باید رنگ اصلی تشکیل دهد ، ۳۰درصد رنگ ثانویه و ۱۰ درصد رنگ سوم. مثلا می توانید دیوار ها و مبلمان را رنگ اصلی انتخاب کنید برای فرش ها از رنگ ثانویه استفاده کنید و چیزهایی تزیینی مثل گلدان ها و کوسن ها از رنگ ۱۰درصدی شما باشند.

از طبیعت الهام بگیرید و از رنگ های تیره به روشن انتخاب کنید.آشنایی با تاثیر رنگ‌ها و استفاده از آن ها‌ در جای مناسب یکی از اصلی‌ترین نکات در دکوراسیون داخلی است.رنگ ها احساسات متنوعی را در ما به وجود می آورند

 رنگ ها چه تاثیری در دکوراسیون منزل دارند؟

عمده فرش های موجود در بازار با ۵ رنگ زمینه کرم، سورمه ای، آبی، گردویی و لاکی تولید می شوند و از بقیه رنگ ها در بستر این ۵ رنگ استفاده می شود که در ادامه به بررسی خواص هرکدام از این رنگ ها می پردازیم.

قرمز، نارنجی و زرد رنگ­های گرم و رنگ‌های سبز، آبی و بنفش و سورمه ­ای رنگ‌های سرد و رنگ­های کرم، بژ و خاکستری رنگ­های خنثی محسوب می ­شوند.

 

فرش ها با زمینه کرم

 

فرش هایی با رنگ کرم باعث آرامش و تسکین می شوند و به هیچ وجه چشم را آزار نمی رسانند.فرش های کرم رنگ منزل را خیلی شیک تر نشان می دهند و برای منازل رنگی گزینه مناسبی هستند زیرا می توانند به عنوان رنگ تکمیلی در کنار هر رنگی استفاده شوند و برای هر اتاقی مناسب است. اگر فضای منزل شما کوچک است بهتر است از فرش هایی با ترکیب رنگ روشن استفاده نمایید زیرا هر چه کف اتاق روشن تر باشد فضا بزرگتر و نورانی تر دیده می شود. اگر می خواهید اتاق هایی با رنگ های روشن و فضای مناسبی داشته باشید بهتر است از فرش هایی با رنگ های کرم استفاده کنید.

فرش هایی با زمینه سورمه ای

 

رنگ سرمه ای نشان دهنده آرامش کامل است و این نوع فرش ها تاثیر آرامش بخشی بر سیستم اعصاب دارند. فشار خون، نبض و تنفس را کاهش می دهد، و همچنین مکانیسم های خود محافظ برای تجدید نیروی بدن را فعال می نماید.در کل می توان گفت در هنگام بیماری نیاز به این رنگ لزوم بیشتری پیدا می کند.از نظر روان شناسی ، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می یابد.

رنگ های تیره : ارتفاع اتاق را کم تر و دیوار ها را نزدیک تر نشان می دهند و به همین دلیل است اتاقی با کفپوش تیره مانند سرمه ای یا آبی صمیمی تر و دلنشین تر خواهد بود.

اگر فضای منزل شما بسیار روشن است بهتر است فرش سرمه ای را انتخاب نمایید.

فرش هایی با زمینه آبی

 

فرش هایی که زمینه آبی دارند بسیار آرامش بخش می­ باشند. آبی یک رنگ معنوی است. تاثیر روانی مثبت این رنگ ایجاد اعتماد، بهره‌وری، آرامش، وظیفه، ارتباط، منطق، انعکاس و آرامش و همچنین خنکی است. آبی اساسا رنگ آرامش بخش است و به جای آن‌که مانند رنگ قرمز بر روی ما تاثیر فیزیکی داشته باشد، روی ذهنمان تاثیر می‌گذارد. آبی کمرنگ باعث آرامش ذهن می شودو همچنین فرد را به سکوت دعوت می‌کند. اما به دلیل اینکه جزو طیف رنگ های سرد محصوب می شود این رنگ ممکن است حالت کسالت را در فرد ایجاد کند.

اتاق هایی که کوچک هستند را به رنگ آبی در می آوردند تا فضا را بزرگتر جلوه دهند.برای ترکیب با رنگ آبی یکی از رنگهای زیبا ، رنگ زرد است.آبی در ترکیب با زرد، رنگ باز و گیرایی است و ساحلی ایده‌آل را تداعی می‌کند و در ترکیب با رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، سبز نعنایی و با آبی کم‌رنگ‌تر، آرامش ‌کامل و محیطی بی‌سروصدا را برای کودکان فراهم می‌کند.

فرش هایی با زمینه گردویی

 

این رنگ سمبل زمین و طبیعت است همچنین رنگ ثبات عقیده و استواری و اصالت است. این رنگ نیز به محیط خانه آرامش می‌دهد واحساس گرما، محبت، آسایش و امنیت را به وجود می‌آورد. کارشناسان توصیه می‌کنند اگر می خواهید طبیعت را به منزل خود بیاورید بهتر است از این رنگ استفاده نمایید.

رنگ های آبی مایل به خاکستری ، خاکستری روشن (مایل به آبی) ، بژ (طلایی) ، کرم مایل به زرد ، قهوه ای نسکافه ای ، قهوه ای شکلاتی ، سفید و سبز چمنی در دکوراسیون داخلی ، زیباترین هارمونی را با رنگ گردویی ایجاد می کنند .رنگ گردویی برای هر خلق و خویی می تواند جذاب باشدو از ان استفاده نمود .

فرش هایی با زمینه لاکی

 

فرش های زمینه لاکی (قرمز)، دارای رنگی بسیار زیبا، شاد و پرانرژی می­ باشند و به دلیل اینکه این رنگ جزو رنگ های گرم می باشد بسیار جذاب می باشد.مبلمان هایی که به رنگ قرمز هستند بسیار جذاب هستند.اثر این رنگ کاملا فیزیکی است.رنگ قرمز باعث بالا بردن ضربان قلب می شود و تمایلات جنسی را تا دوازده برابر افزایش می دهد. اگر فضای خانه شما کوچک است بهتر است از رنگ قرمز کمتر استفاده کنید زیرا این رنگ باعث کوچک شدن فضا می شود.

رنگ قرمز به فضای یک اتاق نشیمن عمق می‌دهد. رنگ سفید می تواند تعدیل کننده رنگ قرمز باشد.به ترکیب قرمز و سفید می‌توان رنگ‌های روشن دیگری را نیز از از قبیل نارنجی، صورتی، سبز لیمویی و هم‌چنین ارغوانی و آبی‌روشن را نیز اضافه کنید.

منبع :

مجله فرش

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات